GES (GÜNEŞ ENERJİLERİ SİSTEMLERİ)

ENDÜSTRİYEL – TİCARİ BİNA ÇATI ÜSTÜ GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMİ
post img
ARAZİ ÜSTÜ GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ
post img
MESKEN – KONUT ÇATI ÜSTÜ GÜNEŞ ENERJİSİ SİSTEMLERİ
post img
ON GRİD SİSTEMLER

Güneş enerjisinden üretilen elektriğin, üretildiği anda ve üretildiği yerde hiçbir ilave depolama (akü – batarya vb.) ara birimi olmadan şebekeyi beslediği ve anında kullanıldığı sistemler şebeke bağlı (On-Grid) sistemler olarak adlandırılmaktadır.

OFF GRİD SİSTEMLER

Şebekeden bağımsız sistemler, off grid sistemler ya da akülü sistemleri olarak adlandırılabilir. Sistemde kullanılan temel ekipmanlar güneş paneli, akü, şarj regülatörü, inverter ve trackerdır. Şebeke hattının bulunmadığı ya da İşlevsel bir elektrik şebekesinin olmadığı yerlerde en sağlıklı çözüm ihtiyaca göre doğru hesaplanmış bir off grid sistem kurulumu yapmaktır.

TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ

Güneş enerjisi ile tarımsal sulama sistemi her geçen gün önemi artan yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak karşımıza çıkan bir sistemin ürünüdür. Güneş enerji paneller yardımı ile enerjinin doğru ve yerinde kullanılmasına olanak tanıyan muhteşem bir sistemdir. Enerji paneller ile kontrol altına alınır ve böylece güneşten gelen fotonlar tarımda sulama sistemine imkan tanır. Bu durum yenilenebilir enerji kaynakları içerisinde öne çıkan en büyük özelliktir. Hatta insanlar arasında en çok tercih edilen enerji kaynağını söylememiz de herhalde yanlış olmaz. Öyle bir enerji düşünün ki dünya var olduğu sürece var olsun ve size sınırsız bir enerji imkanı sağlasın. Başlangıçta düşündüğünüzde imkansız gibi görünebilir. Fakat böyle bir enerjiye sahip olabilmeniz mümkündür. Artık gelişen teknoloji ve imkanlarla güneş enerjisini kontrol ederek bu enerjinin getirmiş olduğu enerjiden yararlanabilirsiniz.